Tas bija tikai laika jautājums, līdz Leo Bodnar (M0XER) no Lielbritānijas palaidīs kādu balonu, kas aplidos apkārt pasaulei. Patiesībā šobrīd jau trīs viņa baloni to ir izdarījuši – B-63, B-64 un B-66. Tuvākās diennakts laikā B-64 būs pieveicis otro (!!) apli. Aktuālā informācija uz kartes.

Leo pats veidoja šos balonus, lai tie varētu lidot aptuveni 12 km augstumā. Iepriekš izmantotie standarta veikalā nopērkamie baloni neļāva lidot augstāk par 9-10 km, tie vienkārši nebija pietiekami lieli, tāpēc Leo nolēma eksperimentēt ne vien ar raidītājiem, bet arī ar pašu balonu izgatavošanu. Tas viņam izdevies ļoti veiksmīgi, jo, piemēram, B-64 gaisā ir jau sešas nedēļas (!) kopš 12. jūlija un vēl nav jūtami samazinājis augstumu, tātad balonā nav sūču, bet hēlija difūzija caur balona sienām ir pietiekami niecīga.

Savā otrajā goda aplī ap pasauli B-64 ir pietuvojies Ziemeļpolam tikai padsmit kilometru attālumā (89.885° N), paliekot saules gaismā visu diennakti.

Sakariem šie B-baloni izmanto Contestia režīmu 70 cm joslā, kā arī APRS, mainot frekvenci atkarībā no reģiona, virs kura atrodas (Āzijai, ASV un Eiropai ir dažādas APRS frekvences). Raidītāji atmiņā uzglabā vēsturisko informāciju līdz pat 10 dienām par vietām, kur tie bijuši. Šī informācija tiek pārraidīta kompresētā veidā kā APRS telemetrijas komentārs, ko tad ar skriptu var atkodēt, salikt kopā un uzzināt balona pieveikto ceļu, kad tas bijis ārpus uztveršanas.

Illustration by Geoff-G8DHE