Pieci baloni tika palaisti, viens balons tika atrasts.
AVA un PIE, kurus palaida no Kembridžas, veiksmīgi tika līdz Eiropai.
uXABEN pārstāja raidīt dažu kilometru augstumā un pazuda.
PYSY bija problēmas ar GPS, un tas diemžēl pazuda.
Pikobalons BONZO6 arī ilgi nenoturējās gaisā un pazuda.

Upu projekts AVA bija iecerēts kā transeiropas floateris ar APRS, kas darbojas tajās valstīs, kur atļauts. Ar APRS lidojuma gaitā bija kaut kādas tehniskas problēmas, arī ar 70cm raidītāju viss nebija gludi (ir aizdomas par RFM22B moduli).
Īsi pirms starta:

Brīdi pēc pacelšanās balons, kuram bija jāceļas ar ātrumu 1.5 m/s, sāka nolaisties ar ātrumu -1 m/s, kas bija diezgan satraucoši, tad tomēr pacēlās augstāk, lai atkal sāktu laisties lejup. Tā nu, lai arī to palaida kopā ar PIE un abiem bija paredzēts vienāds pacelšanās ātrums, AVA pirmo kilometru pieveica pēc krietni ilgāka laika, tomēr balons pārlidoja Lamanša kanālu, Nīderlandi, Vāciju un Čehiju un nolaidās Austrijā dažas stundas pēc saullēkta. Lidojums beidzās kalnos, un, pateicoties veiksmīgam novietojumam, slovāku radioamatieris to varēja uztvert pat uz zemes. Tā nu karstasinīgo slovāku ekspedīcija devās glābšanas misijā uz Austrijas Alpiem, un tiešām atrada kapsulu kalnos un sniegā, tā ļoti veiksmīgi bija nolaidusies starp kokiem. :)

Vairāk info ava.upuaut.net
Radim (OM2AMR) foto no glābšanas misijas

Upu raksta, ka ir atrasts iespējamais iemesls APRS un 70cm radio problēmām – Radims atvēra AVAs bumbu, un izskatās, ka putuplasts zemā atmosfēras spiediena ietekmē ir izpleties, atspiežot APRS plati no bortdatora (bildīte). Negaidīts un vērā ņemams iemesls.

Daveake projekts PIE arī bija ļoti interesants. Tam bija divi NTX2 raidītāji ar nominālo frekvenci 434.075 MHz, taču abi mazliet novirzīti uz pretējām pusēm, un tas tiešām strādāja, frekvences nepārklājās. Kā bortdators tika izmantots Raspberry Pi, kas fotografēja un sūtīja lejup attēlus ar SSDV, katrs raidītājs savu. Tā kā balons cēlās mazliet ātrāk, tas izvēlējās citu maršrutu, lidojot pāri Nīderlandes un Vācijas dienvidiem līdz Šveicei, kur pagriezās atpakaļ uz rietumiem un.. nakts vidū apklusa. Franču radioamatieri jau bija gatavi, taču PIE tā arī vairs neatsāka raidīt. Tas arī nebija paredzēts kā ilgs lidojums, jo RPi un pārējā tehnika ir ļoti energoprasīgi. Visticamāk, PIE nolaidās kaut kur Francijā arī kādu laiku pēc saullēkta. Nakts laikā, kad nofotografēt tāpat neko nevarētu, tas sūtīja interesantas bildes no "kosmosa". :) Un beigās arī vienu saullēkta blāzmas bildi.

Vairāk info daveakerman.com
Par abiem lidojumiem var lasīt arī The Register rakstā.

PYSY Vācijā bija tehniskas problēmas – komanda īsi pēc starta pamanīja, ka GPS nestrādā un visu laiku tiek raidīta viena un tā pati atrašanās vieta un laiks. Žēl.

BONZO6 bija pikobalons, kas tika līdz divu kilometru augstumam, un tad sāka nolaisties. To nebija plānots atgūt.

Bet nu skats uz karti brīvdienās bija grandiozs. Tik daudz torņu gan Lielbritānijā, gan citur Eiropā. :) Liela mēroga pasākums.